2

Frumusetea irationalului

De multe ori gândim prea raţional şi nu realizăm lucruri care ne-ar face cu adevărat fericiţi. În ciuda raţiuni Ryan Sandes a încercat să alerge canionul Fish River Canyon din sudul Namibiei, al doilea că dimensiune din lume, o tură de 84km ce se face în regim de trekking în 5 zile, în cel mai scurt timp posibil. Mini documentarul de mai jos intitulat “The Beauty of the Irrational” descrie proiectul lui.

Tânăr ultramaratonist din Africa de Sud are un talent incredibil. Este prima persoană care a câştigat toate cele patru curse din 4 Deserts Ultramarathons. Anul trecut a câştigat Leadville Trail 100 Ultramarathon la prima încercare cu un timp de 16:46:56, al treilea timp din istoria cursei. Anul acesta a terminat pe locul 2 la Western States 100miler, cu un timp de 15:03:56 doborând recordul cursei.

Imagini absolut demenţiale şi un interviul cu Ryan foarte fain.

The Beauty of the Irrational from The African Attachment on Vimeo.

Filed in: Alergare Tags: , , , , , ,